Zájezdy do Turecka


Turecké západní pobřeží
- pobytový zájezd s výlety

Turecko - velký okruh
- poznávací zájezd

Turecko - velký okruh
- letecký poznávací zájezd

Východní Turecko
- letecký poznávací zájezd

 Zájezdy pořádá:
 CK Mayer + Crocus,
 Podolská 33, 147 00, Praha 4
 Lidická 35, 150 00, Praha 5
 tel: 241 432 483 mob: 777 845 575
 www.ckmayer.cz
 www.poznavaci-zajezdy.cz

objednejte katalog

Istanbul Kappadokie Ankara Efes Pergamon
Pamukkale Afrodisiasis Hierapolis Východní Turecko

Turecko

Turecko stojí za návštěvu. Turecko je pro našince stále země exotická, ale kdo ho jednou navštívil, rád se tam vrací. Může za to množství památek připomínající rozmanité kultury historie Turecka (Chetitskou říši, řecké kolonisty, Římany, Byzanc, Turecký sultanát) i jedinečné přírodní zajímavosti (travertinové kaskády, skalní útvary ve střední části, mořské pobřeží). Turecko je pro návštěvníka spojení islámské architektury (zde člověk podléhá romantice pohádek Tisíce a jedné noci) se západní životní kulturou. Bývá výstižně nazýváno "Orientem se západní tváří", je členem NATO a rádo by se stalo i členem Evropské unie. Za prozápadní vývoj Turecka se zasloužil generál Mustafa Kemal, který později přijal jméno Ataturk (Otec Turků). Turecko zreformovalo stát i společnost podle západoevropského vzoru, provedlo odluku státu od muslimské obce, v písmu zavedlo latinku. Dovolenou českým turistům zpříjemňuje v Turecku i fakt, že ceny v obchodech a restauracích nejsou o mnoho vyšší než u nás.

Turecké západní pobřeží - pobytový zájezd s výlety

Náš zájezd směřuje do oblasti klenotů antiky jako jsou starověká města Pergamon, Efes, Milét aj. a pěkných pláží v oblasti jednoho z nejvyhlášenějších letovisek tureckého západního pobřeží Kusadassi. V průběhu zájezdu také navštívíte tureckou metropoli Istanbul, tzv. "bavlněný zámek" Pamukkale a jiné zajímavosti západní části Malé Asie.

Turecko - velký okruh - poznávací zájezd

Tento zájezd zahrnuje návštěvu Istanbulu, střední části Turecka - unikátní oblasti Kappadokie, kde navštívíte bizardní skalní chrámy a podzemní městečka, oblast Turecké riviéry (Antalye, Aspendos) i tureckého západního pobřeží (Efes, Pergamon, Trója, Milét, Priene).

Turecko - velký okruh - letecký poznávací zájezd

Tento zájezd zahrnuje návštěvu Istanbulu, střední části Turecka - unikátní oblasti Kappadokie, kde navštívíte bizardní skalní chrámy a podzemní městečka, oblast Turecké riviéry (Antalye, Aspendos) i tureckého západního pobřeží (Efes, Pergamon, Trója, Milét, Priene). Cestu do Istanbulu a zpět si zkrátíte leteckou dopravou.

Východní Turecko - letecký poznávací zájezd

Omrzelo vás již cestován íjenom po Evropě? Vydejte se s námi na nový podrobný poznávací okruh po východním a středním Turecku. Poznejte hornaté a zalesněné pobřeží Černého moře, památky na rozlehlou arménskou říši v Ani a u největšího tureckého jezera Van, megalomanskou hrobku na vrcholu hory Nemrut Dagi ve výšce přes 2000 metrů, posvátné město Urfa nedaleko hranice se Sýrií a kouzelnou krajinu Kappadokie. To vše velice pohodlně - do Turecka a zpět se přepravíme letecky, jezdit budeme tureckým autobusem a vždy budeme spát v hotelu.

Turecko Istanbul Kappadokie Ankara Efes Pergamon
Pamukkale Afrodisiasis Hierapolis Východní Turecko